Здорове серце – важлива умова повноцінного розвитку малюка
- ВАРАВА Олена Анатоліївна дитячий кардіоревматолог
- 16 бер. 2021 р.
- Читати 2 хв
«Сердечні» проблеми не смертельні, але досить складні. Здорове серце – важлива умова повноцінного розвитку малюка. Якщо дитина відчуває слабкість, виглядає млявою, у неї виникає задишка після фізичного навантаження, часто хворіє ангінами, інфекційними захворюваннями, має хронічні ЛОР-патології – зверніться за консультацією до фахівця! Шуми в серці у дитини не можна залишати без уваги, щоб не допустити розвитку ускладнень. Своєчасне виявлення і лікування кардіологічного захворювання у дитини дозволить уникнути важких ускладнень у майбутньому, повноцінно зростати і розвиватися.

УЗД серця дитини робиться для того, щоб вчасно діагностувати патологію і вжити відповідних заходів. Дані світової педіатрії свідчать, що серцево-судинні захворювання дедалі частіше виникають не тільки у дорослих, але й у дітей. Щоб невелика патологія не встигла перерости в серйозне захворювання, дуже важливо не втратити дорогоцінний час і якомога раніше виявити проблему. Допоможе в цьому УЗД серця (ехокардіографія) – найсучасніший метод кардіологічного дослідження, що дає змогу спостерігати роботу серця в режимі реального часу.
ЕКГ використовують для підтвердження наявності шумів між серцевими скороченнями;
аналіз крові допомагає зрозуміти стан гемодинаміки, яке при певних патологіях може дуже сильно барахлить;
УЗД серця допоможе побачити новоутворення або зайві «отвори» в будові головного кровоносного насоса;
ЕхоКГ з доплерівським дослідженням дозволить отримати зображення сердечка в двох проекціях, а так само відкриття і закриття всіх отворів і клапанів у часі.
«Сердечні» проблеми не смертельні, але досить складні. Шуми в серці у дитини не можна залишати без уваги, щоб не допустити розвитку ускладнень. Своєчасне лікування, контроль стану дитини у кардіолога можуть врятувати йому життя. Важливо вчасно звернутися до лікаря, не нехтувати дослідженнями, терапією і можливими хірургічними маніпуляціями.
Якщо ж причиною виникнення шуму діагностовано патологію, дитину однозначно потрібно лікувати. І методика лікування залежить не тільки від діагнозу, але і від індивідуальних особливостей організму. В першу чергу дитину ставлять на облік у кардіолога, який спостерігає стан патології в динаміці. При певних відхиленнях застосовують кардіологічні препарати.
Обов’язково слід звернутися до кардіоревматолога, якщо у дитини:
– вроджені вади серця;
– ревматичне ураження серця і набуті вади серця;
– неревматичні захворювання міокарда;
– кардіоміопатії;
– функціональні розлади серцево-судинної системи;
– порушення серцевого ритму (аритмії);
– дифузні хвороби сполучної тканини;
– ювенільний ідіопатичний артрит;
– реактивні артрити;
– артеріальна гіпертензія;
– вегето-судинна дисфункція;
– головний біль, запаморочення;
– прискорене серцебиття.
Здорове серце – важлива умова повноцінного розвитку малюка. Якщо дитина відчуває слабкість, виглядає млявою, у неї виникає задишка після фізичного навантаження, часто хворіє ангінами, інфекційними захворюваннями, має хронічні ЛОР-патології, зверніться за консультацією до фахівця МЦСТ "Ваше здоров'я". Своєчасне виявлення і лікування кардіологічного захворювання у дитини дозволить уникнути важких ускладнень у майбутньому, повноцінно зростати і розвиватися.
На прийомі у МЦСТ "Ваше здоров'я" кардіоревматолог:
– проводить опитування батьків і дитини, вивчає скарги, динаміку розвитку хвороби;
– оглядає дитину;
– за потребою проводить ультразвукове дослідження серця;
– направляє за необхідності на консультацію і додаткове обстеження суміжних спеціалістів (невролог, отоларинголог, гастроентеролог та ін.);
– встановлює діагноз і призначає лікування.
Варава Олена Анатоліївна - лікар - дитячий кардіоревматолог МЦСТ "Ваше здоров'я", надає кваліфіковану консультативну допомогу дітям і підліткам з патологією серцево-судинної системи, захворюваннями суглобів ревматичного та неревматичного походження, стаж роботи 11 років.
Займається профілактикою, діагностикою та лікуванням захворювань серцево-судинної системи та ревматологічних захворювань у дітей.
❤️ Ми цінуємо Ваше здоров’я!
Comments